Podlaskie stawia na rozwój turystyki i promocję regionu. Od 1 września mieszkańcy województwa i całej Polski będą mogli ubiegać się o bony o wartości 300 zł. Dofinansowanie obejmuje usługi noclegowe realizowane we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Pula środków przeznaczonych na tegoroczną edycję wynosi ponad 2,3 mln zł.
Formularz zgłoszeniowy zostanie udostępniony 1 września między godz. 12:00 a 13:00 i będzie aktywny do wyczerpania puli środków. – Zachęcamy wszystkich do aplikowania i wcześniejszego zapoznania się z instrukcją na stronie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – mówi p.o. dyrektora PROT Marta Grzelak.
– Trzecia edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego jest dedykowana zarówno mieszkańcom województwa, jak i całej Polski. Dofinansowanie ma stałą wartość 300 zł, niezależnie od tego, czy śpimy w hotelu, pensjonacie czy innym obiekcie – podkreśla marszałek Łukasz Prokorym.
Poznajemy Podlaskie – edukacja poprzez podróże
Drugim projektem jest Poznajemy Podlaskie, skierowany do dzieci i młodzieży z regionu. Dzięki niemu uczniowie mogą poznawać lokalne atrakcje turystyczne i dziedzictwo kulturowe.
– 230 szkół z województwa podlaskiego będzie zwiedzało nasz region – to łącznie 10 tys. osób, w tym prawie 9 tys. uczniów i ponad tysiąc nauczycieli. Każda szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 6 tys. zł – poinformował marszałek Prokorym.
Na program przeznaczono 1,3 mln zł, a całkowita wartość przedsięwzięcia przekracza 2,3 mln zł. Zgodnie z założeniami, każda wycieczka ma obejmować co najmniej dwie atrakcje turystyczne oraz wizytę u laureatów konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny”.
Inwestycja w przyszłość turystyki
Zarówno Podlaski Bon Turystyczny, jak i program „Poznajemy Podlaskie” to działania, które mają promować region i wzmacniać sektor turystyczny. – To forma wsparcia samorządu województwa dla branży turystycznej. Warto w ten sposób promować nasze województwo – mówi członek zarządu Bogdan Dyjuk, zapowiadając kontynuację projektów także w przyszłym roku.
Źródło: podlaskie.eu
