„Nie doceniamy tego, co nasze”

Występ Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone oraz wykłady na temat kultury i historii różnych regionów Polski – za nami gala zwieńczająca projekt społeczny „Nie doceniamy tego, co nasze”.
Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zrealizowali projekt „Nie doceniamy tego, co nasze” w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Inicjatywa miała na celu promocję folkloru wśród młodzieży. Licealiści przeprowadzili ankiety wśród swoich rówieśników i prowadzili na Instagramie serię „Śladami folkloru”, gdzie prezentowali różne regiony Polski, w tym Podlasie.
W środę (26.02) w auli im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał projektu. Głównym punktem programu był występ Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone.
– Przedstawiliśmy regiony z całej Polski, m.in. Podlasie. Zahaczyliśmy również o Łemkowszczyzne, Spisz, Kraków – mówią Łukasz Mortel i Maryna Misiejuk z VI LO.
Projekt przyniósł uczniom wiele korzyści. To m.in. zdobycie certyfikatu z zakresu zarządzania projektami ceniony przez pracodawców na całym świecie. Cenne okazało się także zdobyte doświadczenie.
Na Gali obecna była Ewa Siemińska, dyrektor Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
– To ramowy przykład projektów, które doceniają kulturę regionu, z którego pochodzą i bardzo dobrze wpisuje się w ideę olimpiady. Cieszy nas to, że młodzi pozyskali dużo sponsorów, partnerów. Jestem pod wrażeniem – mówi Ewa Siemińska.
22 maja na Stadionie Miejskim Legii Warszawa odbędzie się Wielki Finał Zwolnionych z Teorii, podczas którego uczniowie podsumują swoje projekty i powalczą o nagrody główne – Brązowe, Srebrne i Złote Wilki.
Patronat medialny nad projektem „Nie doceniamy tego co nasze” objęło Radio JARD.
Na finałowym koncercie z mikrofonem była Julia Łata: