logo Radio Jard
Teraz gramy Ładowanie...

Białostoccy seniorzy zakończyli rok akademicki. Otrzymali dyplomy i nie zwalniają tempa

03.06.2026

2 MINUTY CZYTANIA


Białostoccy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że wiek nie jest przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji. We wtorek, 2 czerwca, na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego uczestników programów edukacyjnych poświęconych zdrowiu i profilaktyce.

Dyplomy ukończenia zajęć odebrali absolwenci XIII edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora, XI edycji Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej oraz pierwszej w historii Senioralnej Szkoły Zdrowia.

W Białymstoku nie brakuje aktywnych osób starszych, które chętnie angażują się w życie miasta. Seniorzy uczestniczą w licznych wydarzeniach, działają w klubach seniora oraz w Białostockiej Radzie Seniorów powołanej przez prezydenta miasta. Wielu z nich szczególnie interesuje się tematyką zdrowia i profilaktyki, dlatego z dużym zaangażowaniem korzystają z możliwości poszerzania wiedzy.

– To dobrze, że białostoccy seniorzy mają różnorodne pasje, że na emeryturze poszukują dla siebie nowych obszarów aktywności i rozwijają swoje zainteresowania. Profilaktyka prozdrowotna zawsze cieszyła się wśród osób starszych dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku musieliśmy poszerzyć ofertę. Po raz pierwszy funkcjonowała Senioralna Szkoła Zdrowia – podkreśliła zastępczyni prezydenta Białegostoku Eliza Agnieszka Cybulko.

W stolicy Podlasia mieszka około 75 tysięcy seniorów. Miasto od lat prowadzi aktywną politykę prosenioralną, której celem jest tworzenie warunków do bezpiecznego i aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym. Podejmowane działania mają również pomagać w likwidowaniu barier architektonicznych i społecznych.

Warto przypomnieć, że od maja Białystok należy do Globalnej Sieci Miast i Społeczności Przyjaznych Osobom Starszym działającej przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To kolejne potwierdzenie, że miasto konsekwentnie rozwija ofertę skierowaną do najstarszych mieszkańców i stawia na ich aktywność oraz jakość życia.

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Podziel się informacją

Polecane