Bogusław Butryło - Radio JARD

Wydarzenia

Bogusław Butryło

Bogusław Butryło

Początek lipca to ważny czas dla tegorocznych maturzystów: Dziś (9.07) ogłoszenie wyników matur. Z drugiej strony to czas decyzji dotyczących wyboru kierunków studiów. O ofercie Wydziału Elektrycznego rozmawialiśmy z jego dziekanem.

W Politechnice Białostockiej trwa rekrutacja. W ofercie znajduje się 26 kierunków na studiach inżynierskich. Wśród kierunków oferowanych przez Wydział Elektryczny warta zauważenia jest oferta studiów na kierunkach cyfryzacja przemysłu czy też elektrotechnika, elektronika.

Cyfryzacja przemysłu to kierunek, który dotyczy technologii wkraczających coraz szerzej do naszego życia, ale też wdrażanych w przemyśle. Programowanie i zastosowanie robotów, programowanie sterowników, automatyka, urządzenia autonomiczne, internet rzeczy i komunikacja bezprzewodowa, sieci komputerowe i cyberbezpieczeństwo, big data i technologie smart, to wybrane zagadnienia na tym kierunku.

Wydział Elektryczny oferuje też jedyny w politechnice kierunek studiów dualnych, które są prowadzone w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami. Studenci na kierunku elektrotechnika, obok typowych zajęć na studiach, mają także specjalne zajęcia prowadzone przez kadrę wiodących przedsiębiorstw oraz rozszerzony program praktyk.

Szersze informacje są dostępne na stronie internetowej Politechnik Białostockiej.